Sketchup Eğitim

sketchup-egitim
SketchUP Türkiye
adresimizde Sketchup Eğitim ile birlikte Programın İndirme Videoları, Sketchup Warhouse gibi model sitelerinin içerikleri,
Sketchup Render motorları gibi konuların içeriklerini fazlasıyla bulacaksınız.

Sketchup Dersleri Konusunda kanalımız Türkiye de ilk ve tek Sketchup Eğitim kanalı olma yeteneğini devam ettirmektedir.

Sketchup öğrenci sürümü gibi ücretsiz sürümlerin kullanımları Vray Render motorlarının detayları Sketchup nasıl indirilir gibi konuların detaylarını öğreneceksiniz.

Sketchup Lumion Render Eğitim Setleri ile hızlı şekilde görselleştirme yapılması, free sketchup models ile görselleştirmeye katkı sağlayacak 3d free modellerin eklenmesi gibi konuları kanalda bulacaksınız.

Ücretsiz 3d model siteleri ve Sketchup programının esnek ve yaratıcı yapısın kullanarak, kafanızda ki tasarımları ve düşünceleri 3 boyutlu ortama aktarıp istediğiniz modelleri çizebilirsiniz.

Bu çizimler sırasında takıldığınız her konuda sitemizden videoları izleyerek yardım alabilirsiniz.

Sketchup Eğitim

Aynı zaman da Sketchup programına bağlı bir çok programın da paylaşımlarını grup adresimiz üzerinden yapmaktayız.

Bu saye de Sketchup Programının zengin kullanım alanını daha da geliştirerek, hem işleriniz de hemde öğrenci projeleriniz de hızlı bir şekilde görselleştirme aşamalarını öğretiyoruz.

3D Eğitim alanında Türkiyede ki en kalabalık gruplardan biri olarak , grubumuz içerisinde aktif paylaşımla beraber çalışmalarınızı değerlendirip, eksik yönlerinizi sizlere anlatıyoruz.

Bu sayede hem eksiklerinizi tamamlamış hem de bu alanda kendinizi daha fazla geliştirmenize olanak tanıyoruz.

Bütün bunları Sketchup Türkiye ekibi ve adminleri ücretsiz olarak sizlere sunmaktadır.

Sketchup Türkiye sitesi herzaman öğrenme ve öğretme prensibini ilke edinmiş düşünce yapısı ile sizlere herzaman daha iyisini vermek için çalışıyor.

Sketchup programının esnek ve yaratıcı yapısın kullanarak, kafanızda ki tasarımları ve düşünceleri 3 boyutlu ortama aktarıp istediğiniz modelleri çizebilirsiniz.

Bu çizimler sırasında takıldığınız her konuda sitemizden videoları izleyerek yardım alabilirsiniz.

Her videonun sonundaki yorum kısmına kolayca giriş yapıp sorularınızı sorabilirsiniz.

Kısa zamanda sorularınızın cevaplandığını göreceksiniz.

Sketchup 3D nedir?

3D (3 Design) üç boyutlu tasarım; ‘’tıpkı  fotoğrafçılık gibi 3B görselleştirme de sanatsal ve teknik beceri gerektiren  bir sanattır.’’

Nasıl 3D tasarımcısı olabilirim?

3D tasarımcısı olmaya karar vermeden önce Üç boyutlu görselleştirme ve tasarımları hakkında ön araştırmalar yaparak işe başlayabilirsiniz. Kariyer, iş alanları ile ilgili ayrıntılar ve bu süreçte nelerle karşılaşacağınız hakkında bilgi edinerek kariyerinizde hangi yönde ilerlemek istediğinize  karar vermelisiniz.

3D tasarımcısı olabilmek için ;

-Bilgisayarı ve bilgisayar programlarını sevmeli,

-Üç boyutlu düşünebilme yeteneğine sahip olmalı,

– Kullanacağınız üç boyutlu programları kaldırabilecek  hızlı bir bilgisayar edinmeli,

3D görselleştirme programları için gereken eğitim ile ilgili ön araştırma yapıp size en uygun olan eğitimi seçmelisiniz.

Bunların yanı sıra doğru eğitim ve zamanla edineceğiniz deneyimlerle ilerleyerek büyük yollar kat edebilir çeşitli animasyonlar da hazırlayabilirsiniz. Bu süreçte yaptığınız profesyonel tasarımları özgeçmişinize ekleyerek iş başvurularınızda etkili bir giriş yapabilirsiniz.

3D Tasarımcı Kimdir?

3D tasarımcısı; ‘’Proje,  tasarım ve ürünleri, görüntüleyenlere gerçekçi ,hareketli videolar ve animasyonlar oluşturarak herhangi bir sektörde, hedef kitleye iletilmek istenen mesajı  3B görsel imgelerle iletebilen dijital sanatçılardır. ‘’

Üç boyutlu tasarımcı; ‘’ müşteri gereksinimlerini  doğrultusunda autocad, solidworks, sketchup, photoshop, 3D max, lumion, cinema 4D gibi programlar kullanarak 3B görseller , hareketli videolar, grafikler ve animasyonlar oluşturur. ‘’

3D tasarımcısına neden ihtiyacımız var?

Günümüzde gerek televizyonlar da gerek internet üzerinden pazarlanan ürünlerin büyük oranı Üç boyutlu görselleştirme ile oluşturularak hedef kitlenin daha fazla ilgisi çekilmeye çalışılmaktadır.

Her geçen gün Üç boyutlu görselleştirme, v-ray,  keyshot gibi render programlarının gelişmesi ile bu oran hızla artmaktadır.

Üç boyutlu görselleştirme ve render  programlarındaki bu gelişmeler Üç boyutlu tasarımcının karmaşık ve pahalı fotoğraf çekimlerine ihtiyaç duymadan standart  fotoğraf kalitesine eşdeğer görselleştirmeler  oluşturmasını sağlıyor.

3D görselleştirme, görselin ışık yansımalarına, gölgesine, yüzey dokusuna kadar tüm özelliklerinin oluşturulmasına olanak sağlar.

Tabi ki 3b görselleştirme sadece tüketici ürünleri ile sınırlı değildir. Günümüz teknolojisi imkansız ya da masraflı görselleri bile 3B programlarda rahatlıkla oluşturma fırsatı tanıyor. Otomotiv, tıbbi, ilaç, moda, inşaat ve mimari gibi birçok sektör 3B görselleştirme hizmetinden yararlanmaktadır.

Başa dön tuşu
Sohbeti Aç !
Merhaba , nasıl yardımcı olabiliriz ?
Sketchup Türkiye Ekibi
Merhaba
Yardımcı olabileceğimiz konu nedir ?