Sketchup Plugin

Mimarlar için En İyi 5 Plugin:Sketchup Plugin

Mimarlar için En iyi 5 Plugin sıralamasında sizlere en kullanışlı pluginleri tanıtacağız.Sıklıkla sizin işlerinizi kolaylaştıran pluginler aslında sizler için en iyi sketchup pluginleridir.

Her defasında süpürgelik çizmek, her defasında farklı profiller çizmek işlerinizi yavaşlatacağı için en iyi plugini bulmanız zaman alabilir. Sizler için bu en iyi sketchup pluginlerini toplayarak sıraladık.

1-Mimarlar için En iyi 5 Plugin 1001 Bit Tools

Fugalı cephe, çatı,mertek, merdiven, kapı, pencere, duvar, kiriş, profil  gibi mimari elemanların hızlı bir şekilde oluşturulmasına yarayan araçlara sahip bir plugindir.

Ayrıca çizgileri de borulara dönüştürme, yumuşatıp birleştirme gibi özelliklerde bulabileceğiniz eklenti, özelikle mimari tasarımlar için mimari elemanın çiziminde size hız kazandıracak, basit bir şekilde oluşturmanızı sağlayacaktır.

Ücretsiz ve Pro olmak üzere iki sürümü bulunan bu pluginde Pro sürümünde daha çeşitli işlemler gerçekleştirebilirken ücretsiz sürümünde biraz daha kısıtlıdır.

2-JHS PowerBar

Mimarlar için En iyi 5 Plugini  sırlamasında 2 nci sırada , İçerisinde pek çok kullanışlı komut bulunduran bu plugin kesinlikle denenmesi gereken bir plugindir.

3D proje çalışmalarınızda en fazla kullancağınız pluginlerin başında gelmektedir.

Mirror yapımından tutun, çizgi kalınlıklarına, çizgileri birleştirmeye, otomatik şekilde component yerleştirmeye kadar onlarca komutu içinde bulundurmaktadır.

Pek çok işinizi seri şekilde yapmanızı sağlayacak bu plugin içindeki işlevsel komutlarla rahatlıkla modellerinize istediğiniz şekilde müdahale edebilirsiniz.

Bu pluginde ücretsizdir ve Sketchup kullanıcıların kesinlikle kullanması gereken bir eklentidir.

3- Curviloft

Konturlardan yüzeyi oluşturmanızı sağlayacak bu plugin size daha esnek bir tasarım alanı sunmaktadır. Çizgilerle oluşturduğunuz kontur ile size direk yüzeyi oluşturması size hız kazandırmak ve net sonuçlar elde etmek konusunda katkı sağlamaktadır.


Ücretsiz bir eklenti olan Cuviloft Fredo kullanıcı tarafından oluşturulmuş olduğundan Lib Fredo eklentisi olmadan çalışmamaktadır.
Mimarlar için En iyi 5 Plugini  
sıralamasında 3 ncü sırayı almaktadır ve mutlaka denenmesi gerekir.Özellikle Sketchup kabuk tasarımları için idealdir.

4-Dibac Plugin

2D araçlar kullanarak 3D çizimler oluşturmanızı sağlayacak bu eklenti, mimari çizimleri hızlıca 3D hale getirme konusunda size yardımcı olacaktır.

Ayrıca duvar, kapı, pencere, dolap ve merdiven gibi unsurları da hızlıca çizmenize yardımcı olmaktadır.

Diğer pluginlerin aksine ücretli bir eklenti olan dibac daha çok dış mekân tasarımı yapanlar tarafından tercih edilebilir.

5-Shape Bender

Shape bender ücretsiz olarak eğrisel yüzeylerin olduğu alanlarda çok işinize yarayacak bir eklentidir. Düz olarak çizdiğiniz bir nesneyi direk istediğiniz eğrisellik üzerine uygulayabilen bu plugin çok poligonlu nesnelerde çok iyi randıman vermese de yine de size rahatlık sağlayacaktır.

6- Mimarlar için En İyi 5 Plugin Section Cut Face

Özellikle plan sunumu yaparken çok işinize yarayacak bu plugin sketchup içinde kesit aldığınızda duvarların boş görünmesine engel olur, siyah gözüken duvarlar sayesinde planlarınızı sunarken tekrar tekrar uğraşmanıza gerek kalmaz.

Mimarlar için En iyi 5 Plugini sıralamasında Basit bir özellik gibi gözükse de çok kurtarıcı bir plugin olduğu unutulmamalı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Sohbeti Aç !
Merhaba , nasıl yardımcı olabiliriz ?
Sketchup Türkiye Ekibi
Merhaba
Yardımcı olabileceğimiz konu nedir ?