Sketchup Teknik

Sketchup 2017 Donma ve Kasılma Sorunları

Sketchup 2017 Donma sorunları Programının yeni sürümü ile beraber, bazı bilgisayarlarda takılma , ufak dosyalarda kasılma gibi problemler yaşayabiliyor kullanıcılar.Genelde bu durum Sketchup 2017 ile yaşanmakta.Çünkü Sketchup 2017 artık iyi bir ekran kartı isteyen programlar furyasına katıldı.Sketchup Ana sayfasında ve yardım bölümünde, SketchUp Pro 2017’yi yüklerken veya çalıştırırken sorun yaşıyorsanız, lütfen burada bulunan adımları deneyin” kısmın da , şu yardım konularına değinmişler.

  • 2+ GHz işlemci
  • 8 + GB RAM
  • 700MB kullanılabilir sabit disk alanı
  • 1GB bellek veya daha üstü ve donanım ivmesini destekleyen 3B sınıfı ekran kartı.Lütfen ekran kartı sürücüsünün OpenGL sürüm 3.0 veya daha yeni bir sürümünü desteklediğinden ve güncel olduğundan emin olun. Bu özelliği istemelerinin sebebi artık Sketchup Programının iyi bir ekran kartı istemesinden kaynaklanmaktadır. 2017 ve üst modellerde artık daha iyi bir ekran kartı istemeye başladı.

Sketchup 2017 Donma Çözümü

Bunlara Ek olarak çok önemli ve kullanıcıların sorununu çözen Ekran kartının son sürüme güncellenmesi ve “Window preferences ayarlarından Open gl Hardware” tikinin kaldırılması sorunun çözümünde en büyük etkenlerden biridir (2016 ve alt sürümler için geçerli). Sketchup 2017 ve farklı sürümler ile farklı sorunlar yaşıyorsanız eğer, bu konunun altındaki yorum kısmına yazabilirsiniz.Sketchup 2017 kullanıyorsanız ve ekran kartınız iyi bir ürünse, aşağıdaki görseldeki kısmı 8x yaparak, çizim ekranında daha kaliteli görsel ile modelleme yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bu problemlere ek olarak,  Laptoplarda bulunan çift ekran kartı yani hem anakart üzerinde, hemde harici ekran kartı üzerinden çalışması yüzünden sıkıntılar olabiliyor. İlk açılışta program üzerinde sağ tıklayıp Yüksek performanslı ekran kartı üzerinden çalıştır demelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Sohbeti Aç !
Merhaba , nasıl yardımcı olabiliriz ?
Sketchup Türkiye Ekibi
Merhaba
Yardımcı olabileceğimiz konu nedir ?