3D Görselleştirme

Render Almak

3 Boyutlu projeler de kendi tasarımlarını hayata geçirmek isteyenler veya kendi işlerini 3D olarak yayınlamak isteyenler için Sketchup Programı gerçekten büyük bir nimettir.Bu özelliği yanına ekleyeceğiniz ücretsiz bir render programı ve ücretsiz resim işleme programı sayesinde, hiç bir ücretli programda lisans sorunu yaşamadan çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Sketchup programının esnek ve kabiliyetli sınırsız düşüncesi ile her zaman çalışmalarınızda büyük hızla devam edersiniz..Ücretsiz Sketchup Make sürümü ile projenizi modelleyebilir, ücretsiz render programı olan Kerkythea programı ile renderleyip, ücretsiz bir resim programı olan Gimp ile organize ederek hiç bir yazılıma bağlı kalmadan lisans sorunu yaşamazsınız.

Lisans veya hobi kullanımından dolayı Make sürümünü kullanıyor olabilirsiniz. Modelleme aşamasında belli bir yere geldiğinizde Render alma isteği doğabilir. Biliyorsunuz ki; SketchUP Make de plugin desteği bulunmamaktadır. Ücretli versiyon ile Make versiyonu birbirinden ayıran da Plugin ve import / export desteğidir. Sketchup Make sürümünde sınırlı export uzantısı sebebi ile programlar arasında iletişim sıkıntılı olabiliyor.

Ücretsiz olan SketchUP ile çizdiğimiz bir çizimi Ücretsiz olarak Nasıl Renderleyebiliriz?

Mimari Render için skp (sketchup dosya uzantısı) uzantısını destekleyen ve plugin desteği haricinde de çalışabilen bir render programı kullanıp render alabileceğiniz gibi, Dae (Sony tarafından geliştirilmiş 3 Boyutlu dosya formatıdır. 3 boyutlu modelleme ve animasyon yapan programlar arasında veri alışverişi sağlamak için üretilmiştir.) uzantısı destekleyen render programlarını da kullanabilirsiniz.

Başka bir alternatif olarak AnyExchange3D5 isimli programı indirip kurduktan sonra;SketchUP’da yaptığınız çizimleri dae formatında export edip, bu program ile 3ds veya obj formatlarına convert edip Kerkythea isimli ücretsiz render programı ile kolayca renderleyebilirsiniz.

Yine ücretsiz olarak kullanabileceğiniz GİMP (Fotoğraf/Resim Düzenleme) programını indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hepsi ücretsiz.Lisanslı programları indirmek için virüslü sitelere girip bir çok deneme yanılma ile dosya indirmekten bıkanlar için en temiz çözüm diyebiliriz.Aşağıdan ücretsiz sürümleri indirebilirsiniz.

Gimp Programını indirmek için TIKLAYINIZ

Kerkythea render motorunu indirmek için TIKLAYINIZ

Sketchup Make sürümünü indirmek için TIKLAYINIZ.

Yakın zaman da ücretsiz olmuş visualizer render motorunuda indirip sketchup içerisinden kullanabilirsiniz. TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Sohbeti Aç !
Merhaba , nasıl yardımcı olabiliriz ?
Sketchup Türkiye Ekibi
Merhaba
Yardımcı olabileceğimiz konu nedir ?