Render Motorları

Tek Ücretsiz Render Motoru D5 Render İncelemesi

Ücretsiz ve Pro sürümleri bulunan D5 Render gerçekçi ve kaliteli render almanızı kolaylaştırır. Pro sürümünü belli bir ücret karşılığında kendi web sitesinden indirip kullanabilirsiniz. Kullanımı kolay olan D5 render dikkat çekici render motorlarından biri haline gelmiştir. Ancak ekran kartı olarak belli bir düzeyin üstünü istemesi her kullanıcıya hitap etmesini engellemiştir.

Grafik kartı üzerinden çalışan yazılımlara rakip olacak gibi görünen D5 Render‘in farklılığı ise  programı kullanabilmek için en güncel ray tracing teknolojisine sahip gpu’lardan sahip olmanız gerekecek. Yani belli bir düzeyin üstünde ekran kartına ihtiyaç duymaktadır. Bu bir dezavantaj gibi görülse de  avantajı ise ‘gerçekten’ gerçek zamanlı render deneyimi sunması, ışık yansımalarını ve global illumination gibi ayarları anlık hesaplayabiliyor olmasıdır.

Şuan kendi gibi gerçek zamanlı render motorlarında olduğu gibi zengin obje ve materyal kütüphanesi olmasa da ışık verilerini iyi şekilde işliyor oluşu, sahneler üzerinde photoshop’da post-producton yapıyor gibi ayarların yapılabiliyor oluşu da dikkat çekici bir başka özelliği olarak sayılabilir.

Detaylı olarak D5 Render‘ın incelendiği videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/gkNo96ByVqA

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Sohbeti Aç !
Merhaba , nasıl yardımcı olabiliriz ?
Sketchup Türkiye Ekibi
Merhaba
Yardımcı olabileceğimiz konu nedir ?