Sketchup

SketchUp Programı Ücretli mi?

SketchUp programı ücretli mi sorusu 3D Yazılım yapan küçük ölçekli firma ve çalışanlar tarafından merak edilen soruların başında geliyor.

SketchUp hala ücretsiz mi? SketchUp’ın ücretli sürümleri olsa da, SketchUp’ın ücretsiz bir sürümü de hala hazırda kullanılabiliyor.  SketchUp Make‘ı değiştirmek için Trimble, SketchUp Free‘yi (ücretsiz) bulacağınız tamamen web tabanlı bir SketchUp platformunu hayata geçirdi.

SketchUp’ın masaüstü ve tarayıcı sürümleri arasında birkaç fark vardır.

SketchUp Pro Tek Seferlik Bir Ücret Midir?

Unutmayın, bir yıllık yükseltme ve bakımı içeren 695$’lık bir kerelik ücret karşılığında kalıcı SketchUp Pro “Klasik” lisansı satın alabilirsiniz. Bundan sonra, destek ve yükseltmeleri sürdürmek için isteğe bağlı olarak yıllık 119 ABD doları bakım ücreti ödeyebilirsiniz. Bu tamamen yaptığınız işin profesyonelliğine göre değişkenlik gösterebilir ve isteğe göre şekillendirilebilir.

SketchUp’ı ücretsiz kullanabilir miyim?

SketchUp Free, web’deki en basit ücretsiz 3D modelleme yazılımıdır – hiçbir koşul eklenmez. 3D tasarımınızı çevrimiçi duruma getirin ve SketchUp projelerinizi gittiğiniz her yerde yanınızda bulundurun.

3D çizim yapmak için birden fazla donanıma ek ihtiyacınız ortadan kaldıran bir sisteme sahiptir. Buna göre tek ihtiyacınız olan sizin fikriniz ve çizim alanınız olacaktır.

Trimble Navigation (şimdi Trimble Inc.), 1 Haziran 2012’de açıklanmayan bir bedel karşılığında SketchUp’ı Google’dan satın aldı.

2013 yılında SketchUp 2013 piyasaya sürüldü. SketchUp için eklentileri ve uzantıları barındıran Extension Warehouse adlı yeni bir site kurdu.

SketchUp Pro, bilgisayar destekli tasarımda yeni olan herkes için mükemmel bir seçim haline geldi. SketchUp Pro’nun düzeni, en az bilgili Mimari tasarımcıları için bile çok sezgisel ve kullanımı kolaydır.

3D Warehouse, aralarından seçim yapabileceğiniz ve birlikte çalışabileceğiniz cömert bir model ve sembol kaynağı sağlayacak harika bir kaynaktır. Günümüzde Sketchup hem kendisini geliştirmek isteyen hem de profesyonel iş kaynaklarına sahip firmalar tarafından kullanılmaktadır.

SketchUp Free, özel bir tasarım uygulamasından ziyade bir 3D uygulamasıdır, bu nedenle biraz daha fazla çalışmanız gerekecek, ancak iyi sonuçlar veriyor ve mükemmel kamera kontrollerine sahip. Bu nedenle Sketchup programı ücretli mi sorusuna cevap arayan kişilere iyi bir haber niteliği taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Sohbeti Aç !
Merhaba , nasıl yardımcı olabiliriz ?
Sketchup Türkiye Ekibi
Merhaba
Yardımcı olabileceğimiz konu nedir ?