Sketchup

Sketchup Kursu Ankara

sketchup kursu ankara

Yeni modellemeler yaparken sketchup kullanmak isteyen üreticilerin yolunun iyi bir kursla kesişmesi muhtemeldir. Sketchup kursu Ankara merkezli içerik üreticileri için önemli bir eşik olabilir. Çünkü sketchup uygulamasını kullanarak, hizmet verdiğiniz sektörde üreteceğiniz projelerle rekabet ettiğiniz firma veya şahıslardan birkaç adım öne geçebilirsiniz.

Bu sebeple sizlere Sketchup Türkiye olarak , sketchup modelleme ve render motorları kullanımını 3d proje , mimari görselleştirme alanında sizlere en iyi şekilde öğreterek sektörde, rakiplerinizden daha iyi olmanızı sağlıyoruz.

Zoom üzerinden verdiğimiz eğitimler ile hem dersi kaydedebilirsiniz, hem de uygulama açısından birebir canlı olarak modelleme ve görselleştirme tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Birçok mühendislik dalı, video oyun üreticiliği, film yapımcıları, iç mimarlar ve mimarlar sketchup tarzı programları kullanmak durumunda kalırlar. Bu sayede hazırladıkları içeriklerle müşterilerine hizmet sunarlar. Sketchup, kendisi gibi faaliyetlerde bulunan diğer yazılımlardan belli özellikleriyle ayrılır. Bu özelliklerin belki de en önemlisi kolay kullanımdır. Gerçekten de, üç boyutlu bir modelleme hazırlarken kaliteyi hızlı ve kolayca sunmak kadar güçlü bir avantaj düşünülemez.

Sketchup Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sketchup, çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulan modelleri üç boyutlu olarak oluşturmanıza yarayan, son derece kullanışlı ve donanımlı bir programdır. Kullanıcısına lazım olan hizmeti sunarken, itme ve çekme olarak tabir edilebilecek olan bir metot kullanılır. Bahsedilen metot, üzerinde iş yapılan nesnenin istenen sonuca ulaşana kadar sanal ortamda çekilip itilebilmesi demektir. Nereye kadar düzenleme yapacağı, kullanıcı tarafından belirlenir. Kullanım kolaylığı ile gerekli tüm seçenekleri oluşturur ve kaydedersiniz. Sizin için uygun bir Sketchup kursu Ankara içinde yaptığınız işlerde size bu yöntemleri tüm zenginlikleriyle sunar. Dolayısıyla hangi sektörde faal olursanız olun, aradığınız modelleme kolaylığına bu uygulama sayesinde ulaşırsınız.

Farklı Sketchup Sürümleri veya Modelleri Var mıdır, Varsa Hangi Alanlarda İşe Yarar?

Sketchup programının zengin içeriğinden istediğiniz alanda yararlanmanızı sağlayan farklı sürümleri mevcuttur.  Örneğin Sketchup Pro ile mümkün olan en üst düzeyde verimle çalışırsınız. Pro, belli bir ücret karşılığı satın alınabilen sürümdür. Premium olarak nitelenebilir. Başka programlarla entegre çalışma olanağı sunar. Bu çalışmanın içeriğiyle alakalı merak edilenler olabilir. Programın başka uygulamalarla çalışması demek,  başka programlara ait formatların Sketchup uygulamasına aktarılabilmesi, Sketchup içinde ürettiğiniz bir içeriğin başka bir programa uyumlu bir biçimde gönderilebilmesi anlamlarına gelmektedir. Burada Sketchup Ücretsiz ve ondan önce kullanılan sürüm olan Sketchup Make’den de bahsedilebilir. Bunlar daha kısıtlı ve ücretsiz hizmet sunan versiyonlardır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Sohbeti Aç !
Merhaba , nasıl yardımcı olabiliriz ?
Sketchup Türkiye Ekibi
Merhaba
Yardımcı olabileceğimiz konu nedir ?