Sketchup

Sketchup Şadırvan Modelleme

Sketchup Programının Mimari Modelleme harici , diğer karmaşık modelleme tekniklerinde  kullanabilirsiniz.Bu dersimizde sizlere Şadırvan Modelleme nasıl yapılır nelere dikkat etmeniz konusunda detayları vereceğiz.

Yine cami modelleme dersimiz de olduğu gibi karmaşık bir yapı olan şadırvan modelindeki detayları bu dersle beraber sizlere sunuyoruz.

Modelleme konularında daha önceki derslerimiz de Sketchup Temel Modelleme tekniklerinden bahsetmiştik.

Modelleme Tekniklerimizi geliştirerek ,artık temel derslerin haricinde daha üst seviye sketchup derslerine çekiyoruz.Bu sayede karmaşık yapılarıda kolaylıkla modelleyebileceksiniz.

Neden  Şadırvan Modelleme ?

Sketchup içerisinde düz yapıları ve mimari modellemeyi yapmak kolaydır.En azından orta seviyeler de her kullanıcı için kolaydır.
Fakat elinize karmaşık modeller geldiğinde ve bu modelleri internet üzerinde bulamadığınız zaman modelleme yapmanız gerekmektedir.
Şadırvan modelleme esnasında hem sketchup temel komutları , hemde sketchup pluginleri kullanıyoruz.Şadırvan modeli çok zor bir model değildir.
Bu tür modeller için kendi modelleme tekniğinizi geliştirmeniz gerekiyor.Teknik geliştirme ise, uzun denemeler ve sabır gerektiren bir iştir.Eğer düzgün çalışma sistemi geliştirirseniz bu tür modellerin ne kadar kolay yapıldığını birkaç deneme yanılma ile çözersiniz.

Bu dersimizi peyzaj mimarı olan arkadaşımız Gökhan Yılmaz tarafından modellenmiştir.Ardından gelecek olan yine Drone Modelleme dersimizde bu değerli arkadaşımız tarafından çekilmiştir.Kendisine tekrar Teşekkür ediyoruz ve bu şekilde ders hazırlamak isteyen arkadaşlarıda bizimle iletişime geçmeleri konusunda tekrar bir hatırlatma yapalım.

Sketchup Şadırvan Modelleme

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Sohbeti Aç !
Merhaba , nasıl yardımcı olabiliriz ?
Sketchup Türkiye Ekibi
Merhaba
Yardımcı olabileceğimiz konu nedir ?