Sketchup

Sketchup Modelleme Videoları 01

Sketchup Masa Modelleme 01

Bu Video içerisinde hem basit bir masa modeller iken hemde, önceden öğrendiğimiz komutların genel bir tekrarını yapma şansına sahip olacaksınız.Masa modellemesi veya herhangi bir model sketchup programını kullanan kişilerin çizim tekniğine bağlı olarak değişir.Ben videoda çoğaltma tekniği kullanarak masayı modelledim ve follow me komutu ile yumuşak hatlar kazandırdım.

Sketchup Kase Modelleme 02

Arkadaşlar bu video içerisinde Sketchup komutlarından follow me komutu ile farklı bir anlatımla ele aldım, sizlerde follow me komutunu kullanarak farklı modeller çıkarabilirsiniz.

Sketchup Yastık Modelleme 03

Bugünkü dersimiz de Sketchup programı içerisinde özellikle iç mekan çalışmaları ve iç mekan modellemeleri yapanlar için çok kısa yoldan birkaç tıklama ile kendi yastık modellerini nasıl oluştururlar ve nasıl deforme ederler bunu göstermeye çalıştım.Bu teknikten yola çıkarak farklı modeller yapılabilir.

Sketchup Koltuk Ayağı Modelleme 04

Bu dersimiz’de sizlere sketchup programı içerisinden resim üzerinden modelleme tekniğini göstermek istiyorum, bu teknik ile paralel fotoğrafları tam karşınıza paralel olarak alarak modelleme yapabilirsiniz.Model çok okolay olmakla beraber sadece sketchup içerisindeki temel komutları kullanacağız.

Sketchup Yüzük Modelleme 05

Sketchup içerisinde follow me komutu ile çok farklı modeller yapılabilir, onlardan biride yüzük ve araç lastiği gibi modeller.Yüzük modelini yapmadan önce referans olarak follow me komutu ile döndüreceğimiz objemizi çiziyoruz,daha sonra referans çizgisi üzerinden follow me ile döndürüyoruz.Basit bir model tekniği olan çizimda sadece refrans objesini hazırlamak yeterlidir.

Sketchup Parke Modelleme 06

Bu dersimizde sketchup içerisinde, plugin kullanmadan parke modelleme dersiniz göreceğiz.

Sketchup Parke Modelleme 07

Genel olarak her ne kadar pencere modelleme dersi basit gibi gözükse’de bu dersin içindeki amaç, bazı modelleme tekniklerini göstermek ve aynı zamanda vray içerisinde bazı dikkat etmeniz gerken noktaları özellikle belirtmektir.Dersin içeriğinde bir modeli çizerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor ve hangi pluginleri kullanmamız gerekiyor bunlar analtılmıştır.Bazı püf noktalarınada ders içeriğinde değinilmiştir.

Sketchup Fotoğraf Çerçevesi Modelleme 08

Bu dersimizde basit bir modelleme tekniğini kullanarak Fotoğraf Çerçevesi Modellemeyi göreceğiz.

Sketchup Kitap Modelleme 09

İç mekanın en önemli aksesuarlarından biridir kitap, birçok tasarım ve dizayn modellerinin vazgeçilmez unsurlarından biri olmuştur.Herzaman farklı kitap modelleri indirerek, istemediğimiz kitap modellerini kendi çizimlerimize katmışızdır.Artık bundan sonra kendi kitap modellerimizi yaparak kendi dilimizle ilgili kitap kapaklarını kitap modelleriniz için kullanabilirsiniz. Keyifli seyirler.

Sketchup Tabak Modelleme 10

İç mekan modellerinizde kullanmak için , iki farklı teknikle Tabak modelleme dersini göreceksiniz.

Sketchup Sehpa ve Kitaplık Modelleme Modelleme 11

Yine iç mekan modelleriniz için sehpa ve kitaplık modellemeyi göreceğiz, bu sayede modelleme tekniğinizi geliştireceksiniz.

Sketchup Kar Modelleme 12

Bu dersimizde sizlerle farklı olarak organik modellemeye biraz adım atmış olacağız.Kullanacağımız pluginler vasıtasıyla kar modelleme dersiniz göreceksiniz.Herhangi bir render motoru kullanmadan da sketchup içerisin de farklı style veya sis efektlerini kullanarak görselleştirme yapabilirsiniz.Duvarlar üzerinde kar modellemesini yaparken Soap Skin & Bubble Plugini kullandım.

Sketchup Tente Modelleme 13

Bu dersimizde sizlerle karmaşık bir model yapacağız, Tente modelleri farklı ama biraz uğraşı sonucu oluştabileceğiniz bir model.

Sketchup Modelleme Videoları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Sohbeti Aç !
Merhaba , nasıl yardımcı olabiliriz ?
Sketchup Türkiye Ekibi
Merhaba
Yardımcı olabileceğimiz konu nedir ?