SketchUp Nerede Kullanılır?

SketchUp nerede kullanılır, SketchUp, patentli bir “Push and Pull” yöntemiyle 2B ve 3B modeller oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan sezgisel bir 3B modelleme uygulamasıdır.

Push and Pull aracı, tasarımcıların herhangi bir düz yüzeyi 3D şekillere çekmesine olanak tanır. Tek yapmanız gereken bir nesneyi tıklatmak ve ardından gördüğünüz nesneyi beğenene kadar çekmeye başlamak.

SketchUp, kullanımlarından birkaçını saymak gerekirse, mimari, iç tasarım, peyzaj mimarlığı ve video oyunu tasarımı gibi çok çeşitli 3d modelleme projeleri için kullanılan bir programdır.

Program, çizim düzeni işlevselliğini, yüzey işlemeyi içerir ve Extension Warehouse’dan üçüncü taraf eklentileri destekler. Uygulama, mimari, iç tasarım, peyzaj ve video oyun tasarımı dünyaları dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalara sahiptir.

Sketchup, 3B yazıcılarla kullanmak üzere 3B modeller oluşturmak, paylaşmak veya indirmek isteyen kişiler arasında birçok çözüme katkıda bulundu. SketchUp nerede kullanılır sorusuna kısaca yanıt vermek mümkün.

SketchUp’ın en fazla kullanım alanları

SketchUp Pro, başta Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat, bina tasarımı ve yapımı için kullanılır. Aynı zamanda Eğlence ve zanaatkâr topluluklarının (Ahşap İşçileri, Sanatçılar, Mucitler, vb.) tarafından oldukça yaygın kullanım alanına sahiptir.

Mimari profesyoneller arasında SketchUp, en çok, tercih edilen uygulamaların başında geliyor.

Mimaride tasarım, maliyet, program, çizelge ve site tasarımlarının gidişatından küçük çaplı bir sergiden sonra oldukça iyi bir avantaj sağlıyor. SketchUp, API’ler aracılığıyla 3. taraf geliştiricilerin bu görevlerde yardımcı olan ek kullanıcı oluşturmasına yönelik hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Ek olarak, bina inşaatında SketchUp, geliştirmek için inşaat çalışmaları içinde test etmek için, iletmek için ve yaygın olarak kullanılır. SketchUp kullanımı günümüzde önemli bir yere sahiptir. Bununla beraber daha fazla kullanılacağını öngörmek mümkündür.

SketchUp en sık kullanım alanları

Exit mobile version