Render Bilgisayarı

Render Bilgisayarı

Render bilgisayarı konusunda bir çok sorulan soruların cevaplarını bu kısımda sizlere bahsetmek istiyorum. Aynı zamanda Aşağıda vermiş olduğumuz render bilgisayarı 2022 videosunu izleyerek , render bilgisayarı satın alabilirsiniz.

Render için pc konusunda sizlere en iyi donanımı özenle seçerek en iyi seçimleri fiyat performans oranına göre yapmaya çalıştık.

Bu konuda bazı önemli sorular var o soruları cevaplayarak devam edelim ;

Render bilgisayarı nedir ? 

Mimari Render bilgisayarı diğer tüm sistemlerden farklı olarak sizlerin daha rahat gerçekçi ve kaliteli görsel oluşturmanızı sağlayıcı yüksek sistem ihtiyacı olan bilgisayar donanımlarıdır. Bu donanımların toplanması sırasında uzman olan bir ekip tarafından yardım alabilirsiniz.

Günümüzde bu konuda çok az sayıda donanım ve render uzmanı vardır.Bu konuda bilinçli bir yardım almak isterseniz hem 3d proje konusunda hemde diğer konularda https://www.mimari3d.com/ ekibi ile çalışabilirsiniz.

Render Bilgisayarı nasıl olmalı ?

Render bilgisayarı sistemleri render motorlarına bağlı olarak seçilen sistemlerdir. Render motorlarında hangi render motorunun kullanılacağı çok önemlidir.

Bazı render motorları ekran kartını kullanırken bazıları ise işlemci odaklı çalışır. Fiyat performans olarak aşağıda verdiğimiz sistem ile hem işlemci üzerinden hemde ekran kartı üzerinden rahatça render alabilirsiniz.

Bilgisayar sistemi almaya gittiğinizde eğer size oyun bilgisayarı veya iş istasyonu veriliyorsa kesinlikle kabul etmeyiniz.Render bilgisayarı konusunda mutlaka profesyonel destek alınız.

Sketchup Youtube kanalı bu konuda Türkiye de en iyi kanallardan biridir.

Render bilgisayarı 2022 özellikleri ?

Render bilgisayarı toplama konusunda ilk önce fiyat olarak nasıl bir masaüstü toplama gereksinimiz var onun belirlenmesi lazım.

Ne kadar bir bütçe ile render bilgisayarı toplayacaksınız ?
Hangi render motorlarını kullanacaksınız ?
Kaç monitör kullanılacak ?
Nerden alınacak ?

Örnek olarak aşağıda vermiş olduğumuz sistemi bir arkadaşımız 50-52.000 bandında toplamış, bu toplama işlemini bilgisayar mağazalarından yaptığınızda 60.000 bandına kadar çıkıyor.

Akakçe gibi sitelerden en ucuz donanımları bularak satıcıları karşılaştırma yaparak araştırınız.En uygun fiyatlı render bilgisayarını toplayabilirsiniz.

 

Exit mobile version