Enscape3d Render İle Görselleştirme

Enscape3D Yakın zamanda Popüler olmaya başlamış render motorlarının başında gelmektedir. Real time render motorları giderek gelişmeye ve firmalar yeni render motorlarını bu geniş piyasaya eklemeye devam ediyorlar, Unreal Engine ve daha sonra  Lumion ve Twinmotion’nun başlattığı bu akım giderek gelişerek, yanına yeni arkadaşları da ekleyerek büyümeye devam ediyor.

Yakın zamanda popüler olmaya başlayan Enscape Render Motoru da bunlardan biri , gayet basit bir arayüzle çalışan ve gerek ışık ayarları gerek kaplama ayarları ile rakiplerinden bir adım önde olan bu motor, iç mekan ve dış mekanda gayet güzel işlere imza atacak gibi gözüküyor.

Yakın zamanda çıkan ve Enscape Render motorunun rakibi olan D5 Render motoru ile yapmış olduğumuz karşılaştırma için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Son Yıllarda Neden Sıklıkla Tercih edilmeye başlandı ?

Enscape3D gibi , bu tür render motorlarının tercih edilme sebebi aslında , iş akışını hızlandırmak ve hızlıca sonuca gitmek içindir.Bu tür motorlar hep ekran kartlarını kullandığı için sisteminizinde bu işler için yeterli donanım seviyesine sahip olması gerekmektedir.

Genel olarak bu render motorları için Laptoplarda gerekli randımanı alamazsınız, laptoplarda çalışmayı düşünüyorsanız eğer ekran kartı en az 1060 ve üzeri bir seri almanızda fayda vardır.

Sitesinde vermiş olduğu uygunluk donanımı konusunda en az 1060 serisi ve bu seviyede bir AMD ekran kartı ile programın kullanması yönündedir. Daha iyi daha rahat kullanmak için 2070S ekran kartı ve üzeri ile kullanmak gerekmektedir.

Laptop seçimleriniz için aşağıdaki video tam size göre !

Açıkcası eğer 3D görselleştirme işiyle uğraşacaksanız, bilgisayar sisteminizin ortalamanın üstünde olmasına gayret gösteriniz.

Enscape Hangi Yazılımlar da Kullanılıyor ?

Enscape eklentisi aşağıdaki yazılımlar için geliştirilmiştir.

Revit 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019
SketchUp Pro 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021
Rhino 5.0 64bit ve 6.0
ArchiCAD 21 ve 22

Exit mobile version