Sketchup Skatter Anlatımı

https://www.youtube.com/watch?v=Gdo9cNtzUtc

Sketchup Skatter içeriği

Sketchup Skatter konusunda uzun zamandır beklenilen plugin geldi, ismi Skatter ve sketchup’ın ücretsiz pluginlerinden daha fazla iş yaptığı aşikar.Yanlız fiyat yönünden pahalı olması kullanıcıları biraz bu pluginden uzaklaştırıyor.Şimdilik Skatter plugini, ticari iş yapanlar için elzem olsada , hobby kullanıcıları için demo sürümle yetinmek durumunda kalacaklar.En son 100 Euro etiketi ile satılan bu plugin kendi sayfasında , zaman zaman %25’lik indirimle kullanıcıya sunuluyor.Bende bu plugini elimden geldiğince sizlere anlatmaya çalıştım.

Bu plugine alternatif olarak ücretsiz olan Make Fur pluginini kullanabilirsiniz.Bu plugine ulaşmak için diğer bir konu olan buraya tıklayınız.

 Sketchup Skatter Anlatımı

Bu bölümde yine Sketchup Skatter pluginini anlatmaya devam ediyoruz, ince ayrıntıları çok olan bu plugin sayesinde dağıtma işlemlerini oran ve değişik büyüklükte yapabilirsiniz. Skatter sadece Ağaç ve bitkiler için değil, belirli bir yüzeye dağıtacağınız objeler ilede sizlere keyifli anlar yaşatacaktır.Yüksek poligonlarda şu an için yetersiz kalsada, ilerleyen sürümlerde dah randımanlı hale geleceğini düşünüyorum.

Skatter plugini,arkasında sürekli çalışan bir geliştirici desteği ile devam ediyor.

Videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.Keyifli seyirler

Exit mobile version