3D çizim programı : En çok Tercih Edilenler


3D çizim programı
 mükemmel 3D modeller oluşturmada önemli bir rol oynar. Bir 3D model, 3D grafik modunda bir nesneyi temsil eden bir model olarak tanımlanabilir.

3D model geliştirme sürecine 3D modelleme adı verilir. Ayrıca 3D baskı, iç tasarım, film, mimari, animasyon ve oyun gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, 3D modelleme programları da önemli ölçüde gelişmiştir. Yüksek kaliteli 3D modelleme yazılımı arayışında iseniz bunlardanpek çok sayıda bulabilirsiniz.

Ancak doğru yazılım seçimi, bu araçların geniş işlev yelpazesine dayandığı için göründüğü kadar basit olmayabilir. Bundan dolayı en iyi olan 3D tasarım programı listesi aşağıda bulunmaktadır.

3D Çizim Programı SketchUp

SketchUp, en çok tercih edilen ve en iyi olan 3D çizim programlarından biridir. Bu program,inşaat mühendisliği, film tasarımı, iç tasarım, video oyunları, mimarive makine mühendisliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları olan SketcUp 3D çizim programı, özelleştirilebilir eklentiler içerir. Aynı zamanda kullanıcıların projelerini diğer kullanıcılarla paylaşabilecekleri bir kütüphaneye sahiptir.

3D Çizim Programı AutoCAD

Bilgisayar destekli bir tasarım programında ilk akla gelen yazılımAutoCAD’dir. Diğer CAD programlarından farklı olarak, sektörde ortak bir dil olarak kullanılmaktadır. Temel olarak 2D modellemeler amacıyla geliştirilmiş olsa da 3D modelleme konusunda da iddialıdır.

3D Çizim Programı MeshMixer

MeshMixer, 3D baskıya uygun 3D tasarımlar oluşturulmasına olanak tanır. Eğer modeli dilediğiniz gibi değiştirmek isterseniz bu programın sizin için uygundur. Aynı zamanda program gerekli tüm araçları sağladığı için sıfırdan bir tasarım oluşturmak da mümkündür.

SolidWorks

SolidWorks yazılımı, makine mühendisliği alanında yaygın olarak bilinmesine rağmen, son yıllarda kaydedilen önemli ilerlemeler nedeniyle, analiz, tasarımve üretim döngülerini iyi bir şekilde entegre ederek sektörde itibar kazanmıştır. Kullanıcı dostu olan özelliklerinin yanı sıra SolidWorks, eğitici videolar ile de kullanıcılarına yardımcı olmaktadır.

3D Çizim Programı ücretsiz Blender

3D çizim programı olan Blender, piyasadaki en güvenilir ve işlevsel yazılımlardan biridir. İşiniz bittikten sonra ise 3D animasyondan 3Dbaskıya kadar yeni şeyler yapabilme imkanına erişebilirsiniz. Yapılan projeye bağlı olarak, programda yerleşik olan birçok eklenti de kullanılabilmektedir. Aynı zamanda en becerikli ücretsiz 3d programdır.

3d çizim programı ücretsiz indirmek için bu adresi kullanınız.
https://www.blender.org/download/

Exit mobile version